1
Projekt 1

Unikátny fínsky drevodom

Dom na kopci

Názov projektu: Privátny drevodom s výhľadom na pohorie Tríbeč
Štádium projektu: odovzdané klientovi, január 2016
Lokácia: Tekovský región

Drevodom na kľúč sa nachádza na veľkorysom pozemku na kopci, v tesnej blízkosti lesa. Kopcovitý terén si vyžiadal zmenu pôvodného projektu, kedy bolo potrebné vybudovať základovú dosku pre samotnú stavbu. Vznikol tak ďalší priestor, ktorý zatraktívnil celý projekt a zvýšil jeho úžitkovú hodnotu. Pod drevodomom sa teda nachádza suterén, ktorý je využitý ako relaxačná zóna. Vedú k nemu schody, ktoré spájajú hornú terasu patriacu k obytnej časti a spodnú terasu, ktorá priamo prilieha k wellness.

Drevodom je z polárnej borovice a spĺňa všetky parametre zdravého bývania. Hodí sa najmä do horských oblastí, ako dizajnom, materiálovým prevedím, tak aj výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, ktoré oceníte najmä počas chladivých dní. Vďaka vynikajúcej izolácii stačí dom temperovať.  

Úžitkovú plochu tvorí 120m2 interiéru a 80m2 priliehajúcej krytej terasy v hornej časti drevodomu. Terasy sú prístupné z kuchyne, obývačky a spálne. Zo strany kuchyne slúži terasa počas sezóny ako letná kuchyňa s grilom a jedálenským stolom. Zo strany obývačky a spálne je prístupná druhá časť terasy s hlavným výhľadom na okolité lesy s možnosťou relaxovania v kreslách. Z bočnej strany je nečakaný prístup ku schodom, ktoré vedú k spodnej terase o rozlohe 100m2. Jej využitie oceníte v letných dňoch, kedy sa po otvorení veľkých posuvných okien spojí s wellness. Wellness má nerezový bazén, infra saunu, fínsku saunu, sprchu a malé fittness. Ten krásny výhľad z bazénu na zasnežené kopce nie je fotomontáž, je skutočný. Pozrite si ho v obrázkoch dolu. 

Kuchyňa s obývačkou sú poňaté veľkoryso a tvoria jeden priestor. Vďaka vynikajúcej akustike drevodomu je v priestore umiestnené aj akustické klavírne krídlo. Z dvoch strán je táto spoločenská časť interiéru lemovaná veľkými oknami, pred ktorými je terasa. Sklenené tabule, zvýšený drevený strop, priamy výhľad na terasu a okolité lesy, minimalistické, nerušivé zábradlie - všetky tieto prvky znásobujú veľkosť interiéru.

Široká chodba, ktorá priamo nadväzuje na spoločenskú časť, vedie k súkromnej časti, kde sa nachádza spálňa a kúpeľňa. Spálňa má vďaka zvýšenému stropu vysoký objem vzduchu, čo zvyšuje kvalitu spánku. Čelo postele tvorí samotná drevená stena s vankúšmi. Oproti spálni sa nachádza kúpeľňa, ktorá má rovnako ako celý interiér drevenú podlahu a drevené steny.

 

Share
2
Projekt 2

Pozemok na 2 chaty pri jazere

Plán pre fínsky dvojposchodový drevodom je pripravený

Názov projektu: Privátna CHATA s výhľadom na jazero
Štádium projektu: projekt je pripravený pre nového klienta
Lokácia: Stredné Slovensko

Rekreačnú oblasť na Strednom Slovensku tvoria víkendové chatky s výhľadom na jazero. Takýto výhľad bude mať aj nová poschodová chata na pozemku, ktorý je situovaný na kraji chatovej oblasti. Napriek malej rozlohe pozemku môže mať chata úžitkovú plochu až 170 m2, ktoré rozložíme do dvoch poschodí. V suteréne drevodomu je projektovaná fínska sauna s priamym výstupom na terasu. V okolí pozemku sa práve dokončujú dve murované chaty, môžete sa prísť pozrieť, ako pekne sú zasadené do tejto chatovej oblasti. Vďaka jasným pravidlám pre túto oblasť sú zasadené vkusne do prostredia a nebránia výhľadu žiadnemu zo susedov.  

Jazero v tesnej blízkosti chaty je ideálne na plávanie, v zime na korčuľovanie. Vystkúšali sme osobne. Okolo jazera je vybudované kvalitný chodník vhodný na beh, bicyklovanie a korčuľovanie. Neďaleko je lyžiarske stredisko a športový areál. Chata bude ideálnym útočiskom pre tých, ktorí hľadajú bezpečné miesto na víkendový oddych či aktívne športové aktivity s možnosťou celoročného bývania. A pozemky okolo jazera už nepribúdajú, práve naopak.

Share
3
Projekt 3

Úžitkový dizajn

Lasa Home Design

Pod značkou Lasa Home Design vytvárame užitočné doplnky pre Vašu domácnosť. Naše výrobky sú vyrobené zo slovenského dreva a vyrábajú nám ich ručne slovenskí majstri. V našom sortimente je zatiaľ doska na krájanie so stojanom na špáradlá a svietnik, všetko ručne vyrábané z dreva. Doska má dekoráciu, ktorá môže pripomínať vločku, je to však jeden zo slovenských ľudových motívov. Stojan na špáradlá sa dá použiť aj objednať samostatne, a má rozmanité využitie. Pozrite si obrázky a nechajte sa inšpirovať. Kontakt pre objednanie je v spodnej časti stránky, alebo v časti kontakt. Nech sa Vám dobre naše slovenské výrobky používajú. 

Share