utorok 14. 2. 2017

Ručná práca

Jarný motív - štýlové servírovanie

Najnovším trendov v móde sú čipky, výšivky, ľudové motívy či už v klasickom, alebo modernom prevedení. S radosťou tento trend posúvam do sveta úžitkového dizajnu. Je to nielen estetické servírovanie pre Vás doma, ale aj pekný darček z bukového masivu, ručne zdobený. Čo tak obdariť svojich zahraničných priateľov? Cena za dosku s maľovanou jarnou dekoráciou s výrezom vhodnú na bežnú misku alebo sviečku či svietnik, ktorý máte doma, je 16,-eur.

čítať ďalej >>
Share
štvrtok 9. 2. 2017

Stojan na špáradlá

Lasa Home Design

Nápad na pekný stojan na špáradlá sa zrodil jednoducho - nevedela som nájsť nič, čo by sa mi na ukladanie malých vecí v kuchyni páčilo. Vždy som natrafila len na niečo chladné, kovové, alebo prezdobené. Popri stojane na špáradlá vznikla aj pekna doska na servirovanie syrov, ovocia... Do výrezu na doske, v ktorom je stojan na špáradlá, sedí aj miska. Doska aj stojan majú viac možností, ako ich využiť. Pozrite si časť Projekty/Projekt 3. ...

čítať ďalej >>
Share
streda 8. 2. 2017

Do chaty suchou nohou

Vyhrievaná cesta

Ak bývate na kopci, určite oceníte vyhrievanie cesty k domu. Malý chodník odhrniete ľahko, ak však vedie k Vašim dverám doslova strmá cesta, vyhrievanie je na nezaplatenie. Áno, ide o finančne náročnejšie riešenie, ale keď príde zima, poviete si, že ste investovali na správnom mieste. A ten pocit, keď pozriete ráno z okna, všade bielo, a cesta "odhrnutá" a suchá. Bývajte na kopci, má to svoje čaro, ak viete, ako si bývanie uľahčiť a spríjemniť. 

čítať ďalej >>
Share
utorok 14. 6. 2016

Vstup do domu

v severskom štýle

Drevené pohodlné kreslo je z Fínska, kožušina z Rakúska, gumáky zase z Nórska. Kvety sú z Chorvátska, krhla je švédska. Podlaha je zo slovenského dreva. Kamkoľvek nás naše cesty zavedú, vždy na nich objavíme niečo, čo sa hodí.  A práve takto vytvárame nádherný severský štýl bývania. Z nie príliš zaujímavého vstupu pod prístreškom sa nám podarilo vytvoriť príjemné miesto na posedenie. Je to ako kedysi, keď sedieť na priedomí bolo úplne bežné.

čítať ďalej >>
Share
streda 9. 3. 2016

Milé prekvapenia

Lienky v záhrade

Lienky žijú počas celého roka, prezimujú v skupinách a na jar sa začínajú prebúdzať. Niektorí záhradkári si ich dokonca nechávajú dovážať zo zahraničia. Nechali sme ich prezimovať v záhybe exteriérového závesu na terase drevodomu. Snáď nám oplatia službu svojou užitočnosťou a postarajú sa o vošky a iný škodlivý hmyz.

čítať ďalej >>
Share
utorok 23. 2. 2016

Klavír v drevodome

Dokonalá akustika

Klavírne krídlo je umiestnené v spoločenskej časti drevodomu - na mieste, kde má dom najvyšší strop. Okná po zem ponúkajú nádherný výhľad. Na oknách visia závesy z mäkkej látky. Steny, podlaha aj strop sú z dreva. V tomto prostredí je hra na krídle zážitkom tak pre klavíristu, ako aj pre poslucháča. Pre vynikajúcu akustiku je tento priestor ideálny na nahrávanie.

čítať ďalej >>
Share
streda 20. 1. 2016

Zamrznuté jazero

Projekt 2 - Pri jazere

Boli sme sa pozrieť na zamrznuté jazero, pri ktorom plánujeme postaviť poschodovú chatu. Na našej stránke lasahomedesign.com si môžete o projekte prečítať v časti Projekty/Projekt 2. Počasie nám prialo, korčuľovanie v prírode prospelo telu aj duši. Keď bude pri jazere stáť chata, bude príjemné vrátiť sa do voňavej drevenej chaty, sadnúť si ku krbu a pozerať sa do diaľky. Tento projekt je na predaj, ak máte záujem o moderný drevodom s interiérom v útulnom severskom štýle,...

čítať ďalej >>
Share
štvrtok 10. 9. 2015

Výstava o bývaní

Švédsko, Goteborg

Cesty na sever sú pre nás vždy inšpiráciou. Rovnako to bolo aj s výstavou o bývaní vo Švédsku. Osobne sme sa zoznámili s viacerými dodávateľmi drevodomov a mali sme možnosť pozrieť si prácu severanov naživo. 

čítať ďalej >>
Share
streda 20. 5. 2015

Terasa

Doplnky pre príjemnú atmosféru

Exteriérová lampa so sviečkou krásne osvetlí Vašu terasu či záhradu.Teplé svetko sviečky dokáže ytvoriť príjemnú atmosféru Takúto závesnú lampu môžete zaviazať na uzol kdekoľvek sa Vám to hodí. A keď Vás omrzí, jednoducho ju zvesíte a položíte na zem či na stôl ako svietnik, alebo ju zaviažete na iné miesto.

čítať ďalej >>
Share